(CUP Final) IBB Polonia – Durham Palatinates

(CUP Final) IBB Polonia 2 - 3 Durham Palatinates
27 Apr 2019 - 17:30National Volleyball Centre Arena Sports Kettering

IBB Polonia London’s Spectacular season

The last match of the 2018/19 season took place on Saturday 27th April at the National Volleyball Centre in Kettering. The Cup Final was between the reigning Champions of England and Durham Palatinates who were runners up in that competition. After an emotional and tough match, the eventual winners were Durham, who took the “topsy turvy” game 3:2 (14:25; 25:21; 15:25; 25:19; 15:7).

The start of the match was strongly in favour of the London based team. From the first whistle, the match was in control and IBB Polonia dictated the tempo until the end 14-25. Durham Palatinates took an early 3-0 lead in the second set forcing Simon Loftus to take an early time-out. Soon the game was level at 7 points each until at 20-16 Durham has re-established their early lead which they maintained until the end of the set 25-21. The third set began in a tit for tat manner until the first technical time-out which gave IBB Polonia an 8-6 advantage. Their lead was extended throughout the set which once again resulted in an emphatic 10 point winning margin. The fourth set was a reverse of this with Durham coasting through to a 5 point winning margin. This levelled the match at two sets each. The fifth set produced some very strong volleyball, with both teams fighting with everything they had, but it was the northerners who kept their nerve a little longer winning the last set.

Wyjątkowy sezon IBB Polonii Londyn

W sobotę 27 kwietnia, IBB Polonia Londyn rozegrała ostatni mecz w sezonie 2018/19. W Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering odbyło się finałowe spotkanie o Puchar Anglii. Obecni mistrzowie kraju zmierzyli się z drużyną Durham Palatinates, która w lidze przez cały okres rozgrywek deptała im po piętach. Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji pojedynku, podopieczni Simona Loftusa musieli uznać wyższość przeciwników. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 (14:25; 25:21; 15:25; 25:19; 15:7) i trofeum trafiło do zespołu z północy.

Początek meczu należał do zawodników z Londynu. Od pierwszego gwizdka to oni kontrolowali grę. Zdobyli kilkupunktowe prowadzenie i utrzymali je do końca odsłony pokonując przeciwnika do 14. Druga partia rozpoczęła się z korzyścią dla Durham Palatinates, który odskoczył na trzy oczka. Jednak przewaga punktowa zawodników z północy nie trwała długo. Siatkarze ze stolicy kraju dogonili rywala jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (7:7), by następnie toczyć wyrównaną walkę punktową. Po zdobyciu 16 punktu, Durham ponownie wyszło na spore prowadzenie (16:20), które utrzymali do już końca seta. Początek trzeciej partii był zacięty i wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej IBB Polonia Londyn prowadziła dwoma punktami. W dalszej części obecni mistrzowie Anglii już tylko umacniali swoją przewagę i ostatecznie zakończyli partię z dziesięciopunktową przewagą. Czwarty set był zupełnym zwrotem akcji. Od początku pewnie na boisku poruszał się zespół Durham, który szybko zyskał pięciopunktową przewagę. Londyńczycy próbowali odrobić straty, jednak nie byli w stanie dogonić przeciwnika. W tie-breaku obie drużyny zostawiły na parkiecie ducha walki i serce. W końcówce drużyna z północy utrzymała nerwy na wodzy i zakończyła zwycięstwem cały mecz.